Brezilya Ankara Büyükelçiliği

Brezilya Ankara Büyükelçiliği

Brezilya Türkiye Büyükelçiliği Ankara

Brezilya Büyükelçiliği Ankara İletişim

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Adres: Reşit Galip Caddesi, İlkadım Sokağı, No:1, 06700, Gaziosmanpaşa / ANKARA

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Telefon: (312)

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Faks: (312)

Brezilya Büyükelçiliği Ankara E mail:

Brezilya Büyükelçiliği Ankara, Resmi Web Sitesi: brasemb.ancara@itamaraty.gov.br

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri: Pazartesi, Cuma: 09.00 / 17.00

Brezilya Büyükelçiliği Ankara, Büyükelçi: Bay Antonio Luis Espinola SALGADO / 19 Temmuz 2013

Brezilya Büyükelçiliği Ankara, Büyükelçi: Bayan Maria Terasa Andrade C. SALGADO

Brezilya Büyükelçiliği Ankara, Elçi, İkinci Kâtip: Bay Diogo mendes de ALMEİDA / 9 Ağustos 2013

Brezilya Büyükelçiliği Ankara, Elçi, İkinci Kâtip: Bayan Nathalia Andrade Terra PERREİRA

Brezilya büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri: Pazartesi, Salı, Perşembe: 09.00 / 17.00

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri:

Brezilya Büyükelçiliği Ankara, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Brezilya resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

Brezilya Büyükelçiliği Ankara İlçe / Semt: Gaziosmanpaşa

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi: Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Görevleri: Türkiye Brezilya Büyükelçiliği, Brezilya'yı Türkiye'de temsil etmekte olan Brezilya devletinin en resmi temsilcisidir. Brezilya Büyükelçiliği Ankara, Letonya'yı Türkiye'de hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Türkiye Brezilya büyükelçiliği Türkiye'de bulunan Brezilya vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini koruma ve iyileştirme yönünde faaliyetlerini sürdürürken Brezilya'yı, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutmaktadır.

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Gezilecek Yerler

Türkiye Brezilya Büyükelçiliği Ankara'nın, Çankaya semtinde bulunmaktadır. Ankara'nın Çankaya semti Türkiye ile diplomatik ilişkileri bulunan ülkelerin temsilciliklerine ev sahipliği yapan bir semt olurken Çankaya'nın Sokak ve caddelerinde birbirinden farklı çok sayıda yabancı dil konuşulmaktadır. Brezilya Büyükelçiliği Ankara Adresine, şehrin her noktasından ulaşım imkânı oldukça kolay olurken, Kızılay Meydanı yakın ve zaman geçirilebilecek bir yer. Ankara Oyuncak Müzesi, Zağfiran Hanı, Augustus Tapınağı ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ise yine Brezilya Konsolosluğu Ankara adresine kısa mesafededir. Ayrıca Ankara ile özdeşleşmiş olan Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi yine bu bölgede yer alır.

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Bulunan Bazı Oteller: Dedeman Ankara, Divan Ankara, Ramada Ankara, Ankara Hilton SA, Rixos Grand Ankar

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Brezilya Büyükelçiliği Ankara Gitmek İçin Bazı Otobüs Numaraları,

Ego 115 Opera Birlik Mahallesi

Ego 135 Oran Sitesi Ulus

Ego 112 Kızılay Gaziosmanpaşa

Ego 413 Altınpark Çankaya

Ego 113 Opera Birlik Mahallesi

Ego 413-3 Altınpark Çankaya

Ego 408 Güneşevler Hasköy S.Lojmanları

Ego 188 Oran Sitesi Keçiören

Ego 388 - Opera Yukarı Ayrancı Küçükesat

Ego 318 - Bağcılar Ulus

Ego 160 Opera Kızılay Esat Caddesi, Seyranbağları

Not: Brezilya devletinin Türkiye'de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Brezilya Büyükelçiliği Ankara. Türkiye Brezilya Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye' de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Brezilya Büyükelçiliği Ankara Çankaya, Türkiye'de bulunan Brezilya vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

Brezilya Türkiye Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Brezilya Konsolosluk vize bölümü ise Brezilya vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Türkiye Brezilya Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde Brezilya vize işlemleri, Brezilya vize başvuru formu, Brezilya vize ücretleri, Brezilya Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.